Zalety delikatnych produktów

Zalety delikatnych produktów

Pielęgnacja skóry to codzienny rytuał dla większości ludzi – jednak rosnący poziom smogu i stosowanie agresywnych środków chemicznych w produktach kosmetycznych doprowadziły do wzrostu alergii i podrażnień skóry. Dlatego wiele osób decyduje się na delikatne produkty oczyszczające, które są lepsze dla skóry i środowiska.

 

Delikatne produkty oczyszczające wykonane są z naturalnych składników, które rzadziej powodują podrażnienia i alergie. Są również lepsze dla środowiska, ponieważ nie zawierają agresywnych substancji chemicznych. Ponadto delikatne produkty oczyszczające są tak samo skuteczne w usuwaniu brudu, makijażu i sebum ze skóry.

 

Delikatne oczyszczenie ma znaczenie

Osoby o wrażliwej skórze muszą szczególnie uważać na produkty, których używają do pielęgnacji swojej skóry. Mocne środki mogą podrażniać skórę i pogarszać jej stan. Z drugiej strony, delikatne środki czyszczące są bardziej łagodne: rumianek wraz z alantoiną i aloesem zapewniają kojące oddziaływanie przy oczyszczaniu wrażliwej skóry. Mycie podrażnionej skóry będzie delikatniejsze, jeżeli zastosujemy miękkie płatki kosmetyczne wykonane w 100% z bawełny.

 

Zadbaj o siebie i środowisko

Cleanic oferuje szeroką gamę zrównoważonych produktów zawierających włókna bawełny, konopi i lnu, które są dobre zarówno dla zdrowia Twojej skóry, jak i środowiska. Są również pakowane w materiały nadające się do recyklingu, co zmniejsza ich wpływ na środowisko.